Ana sayfa Sosyal Medya Facebook İle Instagram Hesabı Açma

Facebook İle Instagram Hesabı Açma

Instagram, her geçen gün biraz daha popüler hale gelmekte ve insanların bu uygulamaya olan ilgileri artmaktadır. Bundan dolayı da hesabı olmayan kişiler instagram hesabı açarak bu uygulamadaki yerlerini almaktadır. Söz konusu hesap açma işlemi farklı şekillerde yapılabilir. Bu yazımızda Facebook ile instagram hesabı açma işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu işlem son derece basittir ve bu sayede hızlı bir şekilde hesap açarak instagram’ın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Hesabı ile Instagram Açma

Facebook ile instagram hesabı açmak için de iki farklı yöntem vardır. Söz konusu yöntemlerin ilki uygulama üzerinden yapılırken diğeri ise web sitesi üzerinden yapılır. Her iki işleme ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

  • App Store ya da Google Play Store üzerinden instagram uygulaması indirilir.
  • İndirilen uygulama açılır ve ekrana yeni bir hesap oluştur ve Facebook ile giriş yap seçeneklerinin geldiği görülür.
  • Bunlardan Facebook ile giriş yap seçeneğine basılır.
  • Bu işlemin gerçekleşmesi için işlemin yapıldığı mobil cihazdan Facebook’a daha önceden giriş yapılması gerektiğini unutmayın.
  • Söz konusu işlemden sonra sistem tarafından kullanıcı adı ve diğer bilgiler Facebook üzerinden alınır ve işlem tamamlanmış olur.

Yukarıdaki adımlar ile hesap açma sadece saniyeler sürer. Son derece hızlı bir yöntemdir. Fakat bu yöntemi tercih ettiğinizde Facebook üzerindeki bilgilerinizle hesap açılacağını unutmayın. Eğer daha farklı bilgileri, kullanıcı adını kullanmak istiyorsanız diğer seçeneği tercih etmeniz daha mantıklı olabilir.

Bilgisayardan aynı işlemi yapmak için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • instagram.com adresine giriş yapın.
  • Buradaki seçeneklerden Facebook ile giriş yap olanı seçin. (Bu adımı yapmadan önce bilgisayardan Facebook hesabına giriş yapmayı unutmayın)
  • Böylece instagram hesabınız açılmış olacaktır.

Bilgisayar üzerinden hesap açılması da bu şekildedir. Buradan da anlaşılacağı üzere insanların zaman kaybetmeden kısa süre içinde bahse konu işlemleri yapması mümkündür. Bu işlemin mümkün olması, Facebook ile instagram uygulamasının aynı çatı altında bulunmasıdır. Yakın zaman önce instagram’ın Facebook tarafından satın alınması, söz konusu işlemlerle hesap açılmasına imkan verir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here