Ana sayfa Sosyal Medya Facebook İle Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Facebook İle Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Instagram, kısa sürede yakaladığı büyük başarı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve bunun sonucunda 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştır. Bu tarihten sonra çok daha hızlı bir şekilde büyümeye başlayan instagram, kullanıcılarına reklam verme imkanı da getirmiştir. Bu yazımızda Facebook ile instagram reklamı nasıl verilir sorusunu cevaplayacağız.

Instagram’a Reklam Verme

Instagram’ın sahip olduğu potansiyelden yararlanmak isteyen kullanıcılar, reklam verme yoluna gitmektedir. Verilen reklamlar ile e-ticaret sitelerine daha fazla trafik çekebilirler, burada açtıkları butik mağazalarını tanıtabilirler, takipçi sayılarını artırabilirler ya da buna benzer çok sayıda işlemi yapabilirler.

Facebook ile instagram reklamı vermek için öncelikle bazı şartların sağlanması gerekir. Bu şartların başında instagram hesabının Facebook hesabına bağlanmasıdır. İşletme hesabı açarken bu işlemi yapabilirsiniz. Söz konusu işlemden önce kendinize uygun bir Facebook sayfası açın ya da daha önce açmış olduğunu hesabı kullanın. Bu işlem yapılmadan reklam vermenin mümkün olmadığını asla unutmayın.

Yukarıdaki uyarıları dikkate aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek reklam vermeniz mümkündür. Söz konusu adımlar genel hatları ile şu şekildedir:

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşede bulunan ok işaretine tıklayın ve açılan seçeneklerden reklam verme olana tıklayın.
  • Bu noktadan sonra oluşturacağınız reklam ve bunun hedef kitlesi gibi ayarlamaları yapmanız gerekiyor. Bu konuda bilginiz yoksa profesyonel yardım almanız, reklamların geri dönüşünün daha etkili olmasına neden olacaktır.
  • İlgili ayarlamaları yaptıktan sonra Platformlar bölümünden Instagram olanı tercih edin.
  • Bu aşamadan sonra bütçenizi, reklam yayınlanma zamanını ve diğer ayrıntıları ayarlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Instagram reklamlarının etkili sonuçlar vermesi için dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunların başında hedef kitlenin doğru seçilmesidir. Örnek vermek gerekirse kadın ürünleri ile ilgili bir reklamı sadece kadınlara göstermeniz, daha etkili sonuçlar almanıza yarayacaktır. Ayrıca kadınların yaşlarını da dikkate almanız, bir diğer ayrıntı olarak dikkat çeker. Bu noktada yapılacak diğer ayarlamalar ise reklamların hangi saatte ve hangi lokasyonlarda gösterileceğidir. Ayrıca hazırlayacağınız reklamların kalitesinin yüksek olması da çok önemlidir. Bu sayede hedef kitlenize güven verebilir ve kaliteyi hissettirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here