Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram’ da Kurumsal Hesap Oluşturma

Instagram’ da Kurumsal Hesap Oluşturma

Sosyal medya, günümüzün önemli gerçeklerinden birisi haline gelmiştir. Söz konusu mecrada insanlar keyifli zaman geçirmekte, sevdikleri ile sohbet etmekte, yapılan paylaşımları takip etmekte ve benzer çok sayıda işlem yapabilmektedir. Kısacası sosyal medya hayatın bir parçası haline gelmiştir. Bunlardan birisi de instagram olup, insanların en fazla tercih ettiği sosyal medya uygulamalarından birisidir. Bu uygulamadaki etkileşimin çok fazla olması, işletme sahiplerinin ya da bireysel satıcıların buradan da ticaret yapmasına neden olmuştur. E-ticaretin etkin olarak yapılmasını yardımcı olmak için de instagram tarafından kurumsal hesap oluşturma imkanı verilmiştir. Bu imkandan işletmeler yararlanabileceği gibi bireysel kullanıcılar da istemeleri durumunda yararlanabilir. Bu yazımızda instagram’da kurumsal hesap oluşturma ile ilgili bilgi vereceğiz.

Instagram’da Kurumsal Hesap Nasıl Oluşturulur?

Instagram tarafından sunulan bu imkan işletme hesabı ya da kurumsal hesap olarak bilinir. Kurumsal bir hesap açabilmek için yerine getirilmesi gereken tek bir şart vardır, o da benzer bir Facebook sayfasına sahip olunmasıdır. Bu şart sağlandıktan sonra kurumsal hesap açma işlemi sadece dakikalar içinde tamamlanabilir. Söz konusu işlem için izlenmesi gereken adımlar genel hatları ile şu şekilde sıralanabilir:

  • Instagram uygulamasına mobil cihazınız üzerinden giriş yapın.
  • Ekranın sağ alt tarafından olan profil resmine tıklayın.
  • Bu işlemden sonra sağ üst köşede çıkan üç nokta sembolüne ya da dişli çark butonuna basın.
  • Açılan ayarlardan öncelikle hesap sekmesine gidin ve buradan da İşletme Profiline Geç yazısına tıklayın.
  • Bu noktada sistem sizden onay isteyecektir, bahse konu onayı verdikten sonra Facebook hesap bilgilerinizi ilgili alanlara girin.
  • Son olarak işletme hesabınızda gerekli düzenlemeleri yapın.

Bu adımların sonunda işletme ya da diğer bir ifade ile kurumsal hesap açılmış olacaktır. Bu hesabın sağlayacağı farklı avantajlar olacaktır. Fakat bunların ilkinin kurumsal hesabın verdiği güvendir. Müşterilerinize ve takipçilerinize söz konusu yöntem ile güven verebilir ve onların sizden ürün veya hizmet alırken herhangi bir tereddüt yaşamamasını sağlayabilirsiniz. Bahse konu hususun son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

İşletme hesaplarının sağladığı diğer yararlar ise reklamların verilmesi ve istatistiki bilgilere ulaşılmasıdır. Bahse konu hususlardan reklam verilmesi, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmasında ciddi bir kolaylık yaşamasına neden olurken, istatistiki bilgiler ise hesabın daha etkili bir şekilde kullanılması adına son derece önemli bir detay olarak ifade edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here