Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya uygulamalarının en büyüklerinden olan Instagram, yakın zamanda 1 milyar kullanıcı barajını aştığını açıkladı. İnsanların bu uygulamayı yoğun olarak kullanmalarının farklı nedenleri vardır. Öncelikle kullanıcılar burada çok keyifli zaman geçirmekte ve kesinlikle sıkılmamaktadır. Bundan dolayı da hesabı olmayanlar dahi instagram hesabı açmak istemektedir. Instagram hesabı nasıl açılır sorusu da buna bağlı olarak sıklıkla sorulmaktadır.

Instagram hesabı açma konusuna geçiş yapmadan önce söz konusu platform ile ilgili bilgiler verilmesi yararlı olacaktır. Kullanıma açıldıktan sonra yoğun ilgi gören ve daha sonra 1 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından alınan instagram, sadece mobil cihazlardan kullanılabilir. Whatsapp, Facebook ve instagram, aynı şirkete aittir ve bundan dolayı söz konusu uygulamalar arasında veri akışı söz konusudur.

Instagram Hesabı Açma

Instagram hesabı açmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Instagram uygulaması mobil cihaza indirilir.
  • Kayıt olma bölümünden telefon numarası veya mail adresi, isim, soy isim, kullanıcı adı ve şifre belirlenir.
  • Bu aşamaların eksiksiz ve doğru olarak yapılmasıyla işlem tamamlanır.

Yukarıdaki adımlardan da anlaşılacağı üzere söz konusu işlem son derece kolaydır ve isteyen herkes yapabilir. Burada dikkat edilmesi gereken temel husus, belirlenen kullanıcı adı ve şifrenin unutulmamasıdır. Aksi durumda şifrenizi bulmak için biraz uğraş vermeniz gerekir.

Yukarıdaki yöntemin haricinde isterseniz Facebook hesabınızla da buraya kayıt olabilirsiniz. Facebook hesabınızdaki kullanıcı bilgileri burada geçerli olur ve hızlı bir şekilde instagram kullanabilirsiniz.

Instagram Özellikleri

Instagram, sahip olduğu özellikler ile birçok kişi tarafından kullanılır. Kullanan kişiler arasında ünlülerin de olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bahse konu uygulamayı gerek ülkemizde, gerekse de dünyanın farklı ülkelerinde kullanan ünlüler, sanatçılar, sporcular ve devlet adamları vardır. Sıradan kişilerin de kullanmasına bağlı olarak söz konusu uygulamanın her türden insana hitap ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Instagram ilk çıktığında sadece fotoğraf paylaşımına izin veriyordu. Fakat son dönemlerde yapılan yenilikler ile video paylaşımına da izin vermiştir. Ayrıca uygulamanın içerisinde farklı özellikte mini uygulamalar da vardır ve insanlar bunlar ile keyifli zaman geçirmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here