Ana sayfa Sosyal Medya Instagram İle Sponsor Reklam Verme

Instagram İle Sponsor Reklam Verme

Instagram kullanıcı, bu platformun sahip olduğu potansiyelden daha etkin bir şekilde yararlanmak için reklam verme seçeneğini kullanır. Instagram ile sponsorlu reklam verme, insanlara farklı avantajlar sağladığı için çok sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu işlemi yapabilmek için kullanıcıların hesaplarını Facebook hesabına bağlaması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi durumda reklam verme işlemi gerçekleşmeyecektir ki, bu durumda söz konusu potansiyelden yararlanma mümkün olmaz.

Instagram ile Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram, yakın zamanda Facebook tarafından satın alınmıştır. Bu aşamadan sonra sponsorlu reklamlar sadece Facebook üzerinden oluşturulmaya başlanmıştır. Dolayısıyla reklam verebilmek için ilk olarak instagram sayfanızın konusuna uygun bir Facebook sayfası oluşturmanız ve instagram hesabınızı buraya bağlamanız gerekir. Daha sonra ise izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Facebook hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklanır.
  • Açılan seçeneklerden Reklam Oluştur sekmesine tıklanır.
  • Bu aşamadan sonra reklam için hedef kitle belirlenir. Reklamın gösterileceği kişilerin cinsiyetleri, yaş aralıkları, bulundukları kentler ve benzer kriterlere göre bir düzenleme yapılır.
  • Hedef kitle belirlendikten sonra reklam düzenleme aracından reklam oluşturulmaya başlanır.
  • Reklamın gösterileceği platformlar bölümünden instagram seçilir.
  • Bütçe ve günlük limit gibi maddi ayarlamalar yapılır ve işlem tamamlanır.

Yukarıdaki adımlar, genel çerçeveyi çizmektedir. Instagram tarafından yapılacak düzenleme ile reklam verme işlemi biraz daha farklı bir şekilde gerçekleşebilir. Fakat genel olarak sistemin bu şekilde olduğu bilinmelidir. Instagram ile sponsorlu reklam verme için işletme sahibi olmanıza gerek yoktur. İşletmeniz olmasa dahi farklı amaçlar için buradan reklam verebilirsiniz. Buradaki temel hususun Facebook hesabına bağlanma olduğu unutulmamalıdır.

Instagram Sponsorlu Reklam Vermenin Avantajları

Instagram sponsorlu reklam vermek, buradaki potansiyelin etkin bir şekilde kullanılması anlamına gelir. Söz konusu potansiyel doğru olarak yönetildiğinde buradaki kitlenin istenilen hedefe yönlendirilmesi mümkün olur. Örneğin instagram sayfanızı kısa sürede güçlendirebilir, buradan sattığını ürünleri hedef kitleye tanıtabilirsiniz. Bu durum ürünlerinizin tanınmasına ve satışlarınızın kısa sürede ciddi şekilde artmasına neden olacaktır. Bunun haricinde hizmet verdiğiniz bir işletmeyi de benzer şekilde tanıtabilirsiniz. Instagram ile sponsorlu reklam verme, daha fazla insana kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak çok önemli bir yöntem olarak dikkat çekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here