Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün biraz daha yaygınlaşması, buralardaki potansiyelin tahmin edilenin çok daha üzerine çıkmasına neden olmaktadır. Bunlar arasında instagram’ın özel bir yeri olduğu söylenebilir. 1 milyardan fazla kullanıcısının olması ve gün içinde insanların sürekli olarak burada zaman geçirmesi, instagram üzerinden ticaret yapılmasına zemin hazırlamış ve instagram’da buna uygun ortamı hazırlamıştır. Günümüzdeki en büyük e-ticaret sitelerinden birisi haline dönüşme yolunda hızla ilerleyen instagram, şirketlerin ve işletmelerin burada daha etkin bir şekilde e-ticaret yapması için işletme hesabı seçeneğini geliştirmiştir. Açılacak işletme hesabı ile daha etkin bir şekilde burada satış yapılabilir. Peki, instagram işletme hesabı nasıl açılır, nelere dikkat etmek gerekir? Bu soruların cevapları yazımızın devamında.

Instagram İşletme Hesabı Açma

Instagram işletme hesabı açabilmek için öncelikle bir Facebook hesabınızın olması gerekir. Bunun nedeni olarak yakın tarihte instagram’ın Facebook tarafından satın alınmış olması gösterilebilir. Bu durum, Facebook’u bir anlamda merkez haline getirmiştir. İşletme hesabının ayarlamaları ve benzer işlemler Facebook üzerinden yapıldığı için bu şartın yerine getirilmesi gerekir. Instagram işletme hesabı oluşturma için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir:

  • Instagram uygulaması Google Play veya App Store üzerinden indirilir.
  • Buradan bir hesap açılır ve hesap herkese açık konuma getirilir.
  • Ayarlar bölümündeki ilgili menülerden işletme hesabı oluşturulur ve daha önceden açılan Facebook hesabına bağlantı verilir.
  • Bu adımların sonunda işletme hesabı açılmış olacaktır.

İşletme hesabının açılması son derece kolaydır ve insanların bu işlemi yaparken herhangi bir zorluk yaşamayacaklarını söylemek yanlış olmaz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Öncelikle açılacak hesabın adının çok uzun olmaması ve akılda kalıcı olması son derece önemlidir. Bunun haricinde ise hesabın profesyonel olarak hazırlanması, profil resminin oluşturulması ve diğer hususlar, özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Instagram İşletme Hesabı Açmanın Avantajları

Instagram işletme hesabı açmak, başta kullanıcıların size güven duyması olmak üzere farklı avantajlar sağlar. Öncelikle bahse konu işlemin sayfanıza kurumsal bir kimlik oluşturacağı unutulmamalıdır. Bunun haricinde ise işletme hesabı ile sponsorlu reklam verebilirsiniz. Bu husus, hedef kitleye ya da potansiyel müşterilere ulaşma adına son derece önemlidir. Bunların haricinde ise işletme hesabı sayesinde istatistiki bilgilere erişim sağlamanız sorun olmaz. Bu hesap ile öğrenebileceğiniz bilgiler sayesinde hesabınızı daha etkin bir konuma getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here