Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Kişisel Hesabı Kurumsala Çevirme

Instagram Kişisel Hesabı Kurumsala Çevirme

Instagram, sahip olduğu potansiyel ile sadece bireysel kullanıcıların değil, aynı zamanda kurumsal kullanıcıların da dikkatini çekmektedir. Başlangıçta kişisel hesap açan kullanıcılar, farklı nedenlerden dolayı bunu istedikleri zaman kurumsal hesaba çevirebilir. Instagram kişisel hesabı kurumsala çevirmek için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Instagram Hesabını İşletme Hesabına Çevirme

Bilindiği gibi instagram üzerinden satış yapan işletme sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Bundan dolayı instagram tarafından söz konusu kullanıcılar için işletme/kurumsal hesap kolaylığı sağlanmıştır. İşletme sahipleri ya da bireysel kullanıcılar, hesaplarını kurumsal hesaba çevirerek sağlanan bu kolaylıklardan ve avantajlardan yararlanabilir.

Instagram kişisel hesabı işletme hesabına çevirme işleminin nasıl yapıldığına geçmeden önce bazı bilgilerin verilmesi gerekir. Bilindiği gibi instagram kurulduktan bir süre sonra Facebook tarafından satın alınmıştır. 1 milyar dolarlık bu ticaretten sonra instagram, Facebook’un olmuştur. Bu durum, işletme hesaplarına geçiş yapabilmek için kullanıcıların Facebook hesapları olmasını zorunlu kılmıştır. Yani instagram işletme hesabı için kullanıcıların mutlak surette işletmeleri için Facebook hesabı açması gerekir.

Instagram hesabını işletme hesabı yapmak için aşağıdaki adımların izlenmesi yeterli olacaktır:

  • Instagram hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne basın.
  • Açılan seçeneklerden önce Hesap seçeneğine, sonra da İşletme Profiline Geç sekmesine tıklayın.
  • Açılan onay kutucuğuna onay verdikten işletme profilini oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Açılan ekrandan Facebook hesabınızı buraya bağlayın.

Bu aşamalardan sonra hesabınız işletme hesabına dönüşmüş olacaktır. Söz konusu işlemin onaylanması için instagram hesabınızın herkese açık olması gerektiğini unutmayın. Eğer hesabınız özel ise yapılan işlemler onaylanmayacaktır.

Instagram İşletme Hesabının Yararları

Instagram işletme hesabı, işletmeler ve firmalar için geliştirilmiştir. Bu hesapların temel özelliği, istatistiki bilgilere ulaşma ve reklam verilmesidir. Bu hususlar işletmeler için son derece önemlidir. Reklam ile işletme sahipleri hedef kitlelerine daha etkin bir şekilde ulaşabilir. Bu ise işletmelerin ürün satışlarında belirgin bir artış yaşanmasına neden olur. İstatistiki bilgiler ise hesapların doğru olarak yönetilmesi adına çok önemlidir. Çünkü hesaplara gelen ziyaretçi sayıları, yapılan beğeniler, takipçi durumu ve diğer hususlar buradan yönetilebilir. Bu ise işletmelerin daha etkin stratejiler geliştirmesine neden olur. Ayrıca bu işletme hesabı istenildiği zaman tekrar kişisel hesaba dönebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here