Ana sayfa Para Kazanma Instagram Reklam Vermek Pahalı Mı?

Instagram Reklam Vermek Pahalı Mı?

Instagram’ın sahip olduğu potansiyelden daha etkin bir şekilde yararlanmak için burada reklam vermek çok sık tercih edilen bir durumdur. Reklamlar sayesinde hedef kitleye ulaşmak daha kolay olmakta ve bunun geri dönüşü beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Peki, instagram reklam vermek pahalı mı, reklam verirken nelere dikkat edilmelidir? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Reklam Ücretleri

Sosyal medya platformlarındaki kullanıcı etkileşiminin çok fazla olması, burada ciddi bir potansiyel oluşturmaktadır. Bu potansiyel farklı amaçlara ulaşmak için kullanılabilir. Bir web sitesine trafik çekmek, bir ürün tanıtımı yapmak veya satışını gerçekleştirmek söz konusu amaçlardan bazılarıdır. Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının tamamında olan potansiyelin instagram’da bazı alanlar için biraz daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Instagram kullanıcı kitlesinin daha fazla alışveriş yapması, bunun nedenlerinden birisi olarak gösterilebilir.

Instagram potansiyelinden daha fazla yararlanmak için burada reklam vermek mantıklı bir seçim olacaktır. Fakat bu noktada insanların aklına instagram reklam vermek pahalı mı sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı hayır şeklindedir. Instagram reklam ücretlerinin de genel olarak diğer sosyal medya platformlarındaki gibi olduğu söylenebilir. Yani pahalılık durumu söz konusu değildir.

Instagram Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram reklamlarından istenilen yararın sağlanması için reklamların doğru olarak verilmesi gerekir. Aksi durumda reklam için ödenen ücretin genel olarak boşa gitme ihtimalinin olduğu unutulmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Hedef kitlenin belirlenmesi: Reklamların gösterileceği kitlenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Sattığınız ya da tanıtımını yaptığınız ürünün hangi cinsiyet, yaş ve meslek grubu için uygun olduğunu belirledikten sonra ilgili ayarlamaları yapmanız gerekir. Hedef kitle belirlemesinde şehir de belirtebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda reklamlarınız, sadece ürününüzle ilgilenen kişilere gösterilir ve böylece ödediğiniz rakamın geri dönüşü daha yüksek seviyede gerçekleşir.
  • Kaliteli reklam: Hedef kitlenizi belirledikten sonra reklamlarınızın nasıl olacağı konusuna gelebilirsiniz. Hazırlayacağınız reklamın hedef kitleyi direkt olarak etkilemesi ve söylemek istediklerini karşıdaki kişilere aktarması gerekir. Dikkat çekici ve kaliteli görsel veya videoların bu noktada son derece etkili sonuçlar vereceği unutulmamalıdır.
  • Metin oranı: Reklamlarınızda metin oranının %20’den fazla olmaması gerekir. Bu oran geçildiğinde reklamların daha az gösterileceğini unutmayın. Reklamları hazırlarken bu hususa dikkat edin.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde reklamların geri dönüşü istediğiniz seviyede olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise sattığınız ürün ya da verdiğiniz hizmetin kaliteli olmasıdır. Rakiplerinizden daha kaliteli ürünlere sahip olmanız, reklamların etkisini artıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here