Ana sayfa İş Fikirleri Instagram Satış Fikirleri

Instagram Satış Fikirleri

Instagram, diğer sosyal medya platformlarından daha farklı yapıdadır. Bilinen büyük sosyal medya sitelerinden daha sonra kurulmasına karşın, kısa sürede kullanıcı sayısını artırmıştır. Buradaki kullanıcıların bir kısmı satış yapmakta ve ürünlerini buradan pazarlayarak ciddi rakamlar kazanmaktadır. Eğer sizde satış yapmak istiyorsanız, instagram satış fikirleri tam size göre bir konu. Farklı kişilerin tecrübelerine göre oluşmuş olan aşağıdaki fikirlerden uygun olanı tercih ederek, kısa sürede instagram’da başarılı olabilirsiniz.

Instagram’ın kullanıcı kitlesi incelendiğinde bunların genellikle genç ve orta yaş kabul edilen kuşak olduğu söylenebilir. Ayrıca kadınların biraz daha ağırlıkta olduğu da bilinmelidir. Bunun haricinde ise ticarette olanların bildiği gibi kadınların daha fazla alışveriş yaptığı gibi bir gerçek de vardır. Instagram satış fikirleri buna göre oluşturulmuştur. Aşağıda yer alan fikirleri, bu hususlara göre dikkate almanız gerekir.

Elbise-Kıyafet

Instagram üzerinden satılan ürünlerin önemli bir kısmı giyim üzerinedir. Özellikle bayan ve çocuk giyiminin daha ağırlıkta olduğu söylenebilir. Siz de giyim üzerine bir hesap açarak satış yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken temel husus, kullanıcı kitlesinin genel niteliği ve ürün seçimidir.

Kullanıcıların bir kısmının tesettürlü olduğunu asla unutmayın ve buna uygun ürünlere de yer verin. Hatta isterseniz tamamen tesettür giyim üzerine de bir hesap açabilirsiniz. Satışını yapacağınız ürünlerin özgün olması ve her yerde bulunan ürünler olmaması çok önemlidir. Bunun yanında insanların yoğun olarak talep ettiği bazı ürünleri de mutlaka mağazanızda bulundurun. Böylece diğer ürünlerin yanında bunlar da talep edilebilir.

Ayakkabı

Ayakkabı satışı, instagram üzerinden yoğun olarak yapılan bir diğer işlemdir. Burada da yukarıda yer alan hususları dikkate alarak hareket etmelisiniz. Fakat ayakkabıda numara olmaması dolayısıyla iadenin biraz daha fazla olduğunu unutmayın. Buna karşın satış hacminin çok fazla olması sebebiyle iadelerin size ciddi bir zararı olmayacaktır.

El Yapımı Ürünler

Kendinizin yaptığı ya da farklı birisinden aldığınız el yapımı ürünler, instagram üzerinden yoğun talep görebilir. Bu ürünlerin çok fazla bulunamaması ve tamamen özgün olması çok önemli bir avantajdır. Fincan, tepsi, süs eşyası, örgü ve tığ işi gibi farklı ürünleri buradan satabilirsiniz.

Yöresel Ürünler

Günümüzde gıda güvenliğine ilişkin insanların aklında ciddi soru işaretleri vardır. Bundan dolayı da insanlar yöresel ürünlere yönelmeye başlamıştır. Bahse konu durum sebebiyle instagram üzerinden yöresel ürünlere olan talep her geçen gün biraz daha artmaktadır. Memleketinizin yöresel ürünün buradan satabilirsiniz. Satış yaparken ürünleri bozulmayacak ve dökülmeyecek şekilde göndermeye özen gösterin.

Hediyelik Eşya ve Aksesuar

İnsanların özel günler, doğum günü, evlilik yıl dönümü ve benzer zamanlar için hediye aldığı bilinen bir gerçektir. Bu noktadaki talebin bir kısmı instagram üzerinden karşılanmaktadır. Siz de hediyelik eşyaların ve aksesuarların olduğu bir hesap açarak satışa başlayabilirsiniz.

Kozmetik Ürünler

Instagram kullanıcı kitlesinin önemli bir kısmının kadınlar tarafından oluşturulması, kozmetik ürünler için burasını uygun bir alan yapmaktadır. Kaliteli ve bilinen kozmetik ürünler ile bitkisel ürünleri buradan satabilirsiniz.

Instagram satış fikirler genel olarak bu şekildedir. Söz konusu fikirler biraz daha çoğaltılabilir. Bu fikirlerin başarıya ulaşması için dikkat etmeniz gereken temel husus, satışını yaptığınız ürünlerin kaliteli olmasıdır. Kendinizin almayacağı ürünlerin satışını buradan yapmamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here