Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Satış Hesabı Açma İşlemi

Instagram Satış Hesabı Açma İşlemi

Instagram içerisinde zaman geçiren kullanıcılar, buradan yoğun olarak satış yapan bir grubun olduğunu göreceklerdir. İşletme sahipleri ve yeni girişimciler, buradaki potansiyeli kullanmakta ve ellerindeki ürünleri buradan pazarlamaktadır. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Yani sadece ürünlerin ilanlarını vererek satış yapılması mümkün değildir. Çünkü gerçek hayatta olduğu gibi burada da rekabet vardır ve rakiplerinizle mücadele edebilmek için bir takım hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlardan birisinin de satış hesabı açmak olduğu söylenebilir. Instagram satış hesabı açma işlemi sayesinde bu platformu çok daha etkin bir şekilde kullanabilir ve müşterilerinize daha kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Instagram Satış Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram satış hesabı açmak, sadece birkaç dakikanızı alacak kolay bir işlemdir. Bahse konu işlem için öncelikle bir Facebook hesabı edinmeniz gerekir. Facebook üzerinden de benzer bir satış sayfası oluşturmanız, hem buradaki potansiyeli de kullanmanızı sağlar, hem de instagram satış sayfası açmanıza imkan verir. Instagram satış hesabı açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  • Öncelikle bir instagram hesabı açın. Bunun için mail adresinizi ya da telefon numaranızı kullanabilirsiniz.
  • Açmış olduğunuz hesaba giriş yapın.
  • Buradan sonra önce ayarlar menüsüne, daha sonrada buradan hesaplar bölümüne geçiş yapın.
  • Hesaplar bölümünden İşletme Hesabına Geç sekmesine basın.
  • Bu noktada sizden daha önce açtığınız Facebook hesabı istenecektir. Bilgileri doğru olarak girin ve işlemi onaylayın. Böylece işletme hesabını açmış olacaksınız.

Yukarıdaki adımlar sonucunda instagram satış hesabı açma işlemi tamamlanmış olacaktır. Hesabın açılması genel olarak bu şekildedir ve satışlarınıza kurumsal bir hava katma gibi bir avantajı vardır. Fakat bu noktadan sonra hesabınızı uygun bir şekilde düzenlemeniz gerektiğini asla unutmayın. Hesabınızın kurumsal bir havaya sahip olması gerekir. Bunun için paylaşımlar, profil resimleri, hikayeler ve diğer unsurların özenli bir şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Instagram Satış Hesabının Avantajları

Instagram satış hesabına sahip olduğunuzda ciddi avantajlar elde edeceksiniz. Bunların başında, hesabınızla ilgili istatistikler olacaktır. Söz konusu istatistikler sayesinde hesabınızı ziyaret eden kişi sayısını, beğenileri, paylaşımları ve kullanıcıların ilgi gösterdiği alanları takip edebilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde paylaşımlarınızı daha etkili bir şekilde yapabilir ve böylece satışlarınızı ciddi oranlarda artırabilirsiniz.

Söz konusu hesabın bir diğer avantajı ise reklam çıkılabilir olmasıdır. Buradan vereceğiniz reklamlar ile daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ve hesabınızı büyütebilirsiniz. Reklam vermek için bütçe ayırmanız gerektiği sizi korkutmasın. Çünkü reklam vermeye düşük bütçe ile başlayabilir ve daha sonra geri dönüşe göre bunu artırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here