Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Satış Hesabı Nedir Nasıl Açılır?

Instagram Satış Hesabı Nedir Nasıl Açılır?

Instagram üzerinden satış yapan ciddi bir kitle olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu kişilerin instagram’ın potansiyelini kullanarak kendi müşteri kitlelerine ulaşmaları ve bunu paraya çevirmeleri, yeni girişimcilerin bu alana giriş yapmasına neden olmaktadır. İlk defa burada satış yapacak kişilerin satış hesabı açması, çok önemli bir avantaj oluşturacaktır. Bu yazımızda instagram satış hesabı nedir, nasıl açılır, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir türünden sorulara cevap vereceğiz.

Instagram Satış Hesabı Nedir?

Instagram; insanların fotoğraf ve video paylaşabildiği, diğer paylaşımları beğenip onlara yorum yapabildiği bir sosyal medya platformu olarak ifade edilebilir. Söz konusu platformun dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı vardır ve bundan dolayı ciddi bir kullanıcı etkileşiminden bahsedilebilir. Bütün bu özellikleri ve izlenen politika sebebiyle buradan satış yapan ciddi bir kitle vardır. Bu kitlenin daha etkin bir şekilde satış yapabilmesini isteyen instagram, onlar için satış/işletme hesabını geliştirmiştir.

İşletme hesabı, satış yapan kişilerin ihtiyaçlarına göre geliştirilmiştir. Bireysel kullanıcı hesaplarından farklı olarak bu hesaplarda istatistiki verilere ulaşmak mümkündür. Böylece satıcılar hesaplarına kaç kişinin baktığı, yapılan beğenileri ve benzer bilgileri öğrenebilir. Bu bilgiler sayesinde ise satıcılar kendileri için daha etkin stratejiler belirleyebilir ve bu stratejiler sayesinde satışları artabilir.

Satış hesaplarının kurumsal bir havası vardır ve bu hava, müşteriler için bir anlamda güven demektir. Güven anlamına gelen kurumsallık, satışların artması adına önemlidir. Ayrıca işletme hesapları sayesinde satıcılar, kendi bütçelerine göre instagram üzerinde reklam dahi verebilir ve verilen reklamlar ile daha fazla müşteriye kısa yoldan ulaşır. Bu bakımdan satış hesabının ciddi bir avantajının da reklam imkanı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Instagram Satış Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram satış hesabı açmak son derece kolay ve kısa bir işlemdir. Bahse konu işlem için öncelikle bir Facebook hesabı edinmeniz gerektiğini unutmayın ardından aşağıda yer alan adımları izleyerek satış hesabı açabilirsiniz.

  • Instagram hesabı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Önce ayarlar menüsüne, daha sonrada buradaki hesaplar bölümüne giriş yapın.
  • Hesaplar bölümünde yer alan İşletme Hesabına Geç butonuna basın.
  • Sizden istenen bilgileri girin ve daha önceden aktif hale getirdiğiniz Facebook hesabınızın bağlantısını yapın.

Yukarıdaki adımların sonunda hesabınız açılmış olacaktır. Bu aşamadan sonra satışlarınızı daha etkin bir şekilde yapabilir ve daha fazla insana buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca hesabınızdaki diğer düzenlemeleri de yapmayı unutmamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here