Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Satış Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

Instagram Satış Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde farklı ödeme yöntemleri kullanılır. Bunlardan birisi de kapıda ödeme olup, insanlar ürünü ellerine aldıklarında ödeme yaptıkları için bu yönteme daha fazla güvenirler. Instagram üzerinden satış yapanlar da müşterilerindeki güven sorununu kapıda ödeme yöntemi ile aşabilirler. Sadece bir instagram sayfasından alışveriş yaparken ürünü görmeden ödeme yapmak, insanlara zor gelebilir ve bundan dolayı kapıda ödeme talep edebilir. Bu yazımızda instagram satışı kapıda ödeme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram Satışında Kapıda Ödeme

Instagram’dan satış yaparken müşterilerinize kapıda ödeme yöntemini mi sunmak istiyorsunuz? Bunu nasıl yapacağınızı anlatmadan önce kapıda ödeme hakkında kısa bir bilgi verelim. Kapıda ödeme; internet üzerinden alınan ürünü getiren kargoya ürün bedelinin ödenmesi işlemidir. Buradan da anlaşılacağı gibi kapıda ödeme için kargo şirketi ile görüşülmesi ve şirket ile anlaşılması gerekir.

Kargo şirketlerinin tamamı, kapıda ödeme için vergi levhası talep etmektedir. Eğer işletme sahibi iseniz mevcut vergi levhanızla anlaşma yapabilirsiniz. Fakat vergi mükellefi değilseniz, kapıda ödeme yöntemini kullanma imkanınız yoktur. Bunun için öncelikle vergi levhası almanız gerekir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar genel hatları ile şu şekildedir:

  • İlk olarak şahıs şirketi kurmanız gerekir. Bunun için bir muhasebeci ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Kısa sürede şirketi kurabilirsiniz.
  • Şirketi kurduktan sonra gerekli denetimler yapılacak ve her şey uygun bulunursa vergi levhanız teslim edilecek.
  • Bu aşamadan sonra matbaadan fatura bastırmanız gerekecek.
  • Şirketinize kaşe de yaptırmalısınız.
  • Son olarak diğer prosedürlerin halledilmesi gerekir.

Bu aşamaların sonunda vergi levhasına sahip bir mükellef olarak kargo şirketlerine gidebilir ve bunlarla görüşebilirsiniz. Kargo şirketlerinin istekleri arasında sadece vergi levhası yoktur. Bunun haricinde şirket tarafından aylık bazda en az 80-100 kargo gönderilme garantisi ister. Söz konusu şartlar da dikkate alınarak en uygun seçenek değerlendirilebilir. Kapıda ödeme için ödemeniz gereken ücret ise kargo başına 2-3 lira seviyelerindedir. Anlaşmanıza göre bu rakamı biraz daha aşağı çekebilirsiniz.

Kargo anlaşması sayesinde müşterilerinize göndereceğiniz kargolar için daha düşük ücret ödeme avantajına sahip olursunuz. Söz konusu rakamı müşterilerinizden talep edebilir ya da ürünlerin fiyatlarına ekleyerek ücretsiz kargo şeklinde reklam yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here