Ana sayfa Para Kazanma Instagram Satış Sayfası Nasıl Açılır?

Instagram Satış Sayfası Nasıl Açılır?

Instagram’a girdiğiniz zaman çok sayıda hesabın satış yaptığını, ürünlerini tanıttığını, reklam çalışmaları yaptığını görürsünüz. Bu yönüyle instagram diğer sosyal medya platformlarından çok farklıdır. Satışların etkin olarak yapıldığı bu platformda siz de satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Instagram satış sayfası nasıl açılır sorusu, ilk sormanız gereken sorudur. Bunu öğrendikten sonra dikkat etmeniz gereken hususları, hangi ürünleri satacağınız ve diğer prosedürleri öğrenmeniz gerekir.

Satacağınız Ürünleri Belirleme

Instagram’ın kullanıcı kitlesi dikkate alınarak satılacak ürünlerin belirlenmesi gerekir. Bu ürünler kıyafet olabileceği gibi yöresel gıda, el işi ürünler ya da otantik süs eşyaları da olabilir. Yani geniş bir ürün yelpazesinden bahsetmek yanlış olmaz. Buradan doğru ürünü belirlemek, instagram’da başarılı olmanın ilk adımıdır.

Ürün belirlerken bu ürünü nasıl temin edeceğinizi de düşünmeniz gerekir. Ticaretin altın kuralı satarken değil, alırken kazanmaktır. Yani alacağınız ürünleri uygun fiyata almanız gerekir ki, böylece instagram üzerindeki rakiplerinizle baş edebilesiniz. Aksi durumda onlarla rekabet etmeniz mümkün olmaz ve insanlar sizin sattığını ürünleri tercih etmez.

Instagram Hesabı Oluşturma

Bu işte başarılı olmak için oluşturacağınız instagram hesabının ismi ve takipçi sayısı çok önemlidir. Öncelikle tercih edeceğiniz ismin akılda kalıcı olması gerekir. Böylece insanlar sizin sayfanızı kolaylıkla hatırlayabilir ve diğer arkadaşlarına da tavsiye edebilir. Bir diğer husus ise takipçi sayısıdır. Bu noktada takipçisi olan hesap satın alınabilir. Fakat takipçilerinin organik yani gerçek kişi olması gerekir. Botlardan oluşan takipçilerin herhangi bir yararı olmayacaktır.

Takipçi sayısının fazla olması, insanların sizin hesabınıza güvenmesini sağlayacaktır. Çünkü takipçisi az olan hesapların güven sağlama noktasında beklentileri karşılaması söz konusu dahi değildir. Bu da satış yapmanız için daha uzun süre sabırla beklemenize neden olabilir. Bundan dolayı açtığınız hesaba önce biraz takipçi topladıktan sonra satışa başlamanız daha uygun olacaktır.

Rakip Analizi

Rakip analizi yapmak, instagram satışları için hayati öneme sahiptir. Öncelikle rakiplerinizi kopyalamak, yapacağınız en büyük hata olacaktır. Çünkü rakipleriniz sizden daha önceden burada satış yapmaya başlamış ve güven kazanmıştır. Rakibinizi taklit ederek, aynı ürünleri satarak onlarla rekabet etmeniz mümkün değildir. Peki, o zaman neden rakip analizi yapıyoruz? Rakip analizinin nedeni, hangi ürünlerin daha fazla talep edildiği, kullanıcıların genel davranış şekli, ürünlerin satış fiyatları hakkında bilgi edinme ve diğer hususlardır.

Kampanyalar Yapmak

Instagram’da satış yaparken düzenleyeceğiniz kampanyalar ile insanların dikkatini çekebilir ve sayfanızı tanıtabilirsiniz. Zaten yeni satışa başladım, reklama yapacak bütçem yok veya buna bütçe ayıramam şeklinde düşünmeyin. Örneğin; 1 hafta boyunca sizi takip eden ve arkadaşlarına önerenler arasında çekilişle belirleyeceğiniz 3 kişiye ürünlerinizden birisini ücretsiz olarak göndermeyi taahhüt edebilirsiniz. Bu sayede instagram hesabınız kısa sürede tanınır ve takipçi noktasında amacınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu kampanyayı 2 hafta aralıklarla yaptığınızda, ciddi bir getirisi olduğunu göreceksiniz. Bunun haricinde de farklı kampanyalar yapabilirsiniz.

Instagram satış sayfası açmak ve dikkat edilmesi gereken hususlar genel olarak bu şekildedir. Bahse konu işlemde sabırlı olmak çok önemlidir. Satış sayfasını açtıktan hemen sonra satışlara başlamayı beklemeyin. Fakat zaman içinde ciddi bir müşteri kitleniz olacağına emin olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here