Ana sayfa Para Kazanma Instagram Satışında Ödeme Nasıl Alınır?

Instagram Satışında Ödeme Nasıl Alınır?

Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan instagram, en büyük sosyal medya platformlarından birisidir. Yapılan araştırmalara bağlı olarak öne çıkan tahminlere göre birkaç yıl için instagram’ın bu alanın en büyüğü olacağı belirtilmektedir. Söz konusu platformun bu özellikleri, sahip olduğu büyük potansiyeli özetler niteliktedir. Bütün bunlardan dolayı instagram üzerinden satış yapan çok sayıda işletme ve firma vardır. Yapılan ticarette, en önemli husus ödemelerin nasıl alınacağı ile ilgilidir. Bu yazımızda instagram satışında ödeme nasıl alınır sorusunun cevabını vereceğiz.

Instagram Satışında Ödeme Alma

Instagram satışında ödeme alma, yapılan ticaretin en önemli noktalarından birisidir. Söz konusu platform üzerindeki potansiyelden yararlanmak ve bu potansiyeli kaybetmemek adına insanların mutlak surette ödeme alma noktasında dikkatli olması gerekir.

Ödemeyi, satılan ürün yollanmadan önce almak gerekir. Çünkü burada her türden insan vardır ve insanlara direkt olarak güvenmek çok büyük bir yanılgı olur. Dolandırıcıların da instagram üzerinde yer aldığı dikkate alınmalı ve peşin olarak çalışılmalıdır. Benzer husus alıcılar için de geçerlidir, fakat müşterilerin böyle bir imkanı yoktur. Müşteriler de bu durumda güvenilir olduğu tescillenmiş noktaları tercih etmektedir. Bu durum ödemeleri almadan önce satıcılara güven vermeniz gerektiği hususuna dikkat etmenizi zorunlu hale getirir.

Yapılan ticarette ödemeler genellikle havale ya da EFT ile alınır. Yani müşteriler ödemeleri, banka hesabına gönderir. Bu noktada çalışılan banka sayısının fazla olması ve müşterilerin masrafsız olarak ödeme yapmalarını mümkün hale getirecektir. Aksi durumda müşteriler ekstra masraf ödemek zorunda kalır ki, böyle durumlar müşterilerin bir kısmının bahse konu ürünü almaktan vazgeçtiği bilinir. Böylesine bir durum yaşamama adına müşterileri farklı banka alternatifleri sunmak çok önemlidir.

Instagram üzerinde satış yaparken, mevcut e-ticaret sitenize yönlendirme yapabilirseniz, farklı yöntemler söz konusu olabilir. Örneğin bu şekilde kredi kartı ile de ödeme alabilirsiniz. Fakat instagram mevcut haliyle bir e-ticaret sitesi olmadığı için farklı ödeme yöntemlerinin kullanılması şuanda söz konusu değildir. İlerleyen dönemlerde daha farklı ödeme seçeneklerinin kullanıcılara sunulması söz konusu olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here