Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Takipçi Arttırma Teknikleri

Instagram Takipçi Arttırma Teknikleri

Sadece mobil cihazlardaki uygulama üzerinden kullanılan Instagram, kısa sürede 1 milyar kullanıcı barajını aşmış ve en büyük sosyal medya platformları arasına girmeyi başarmıştır. Instagram tarafından elde edilen bu başarıdan sonra kullanıcıların ilgisi daha da artmış ve burada açtıkları hesaplar üzerinden paylaşımlar yapmaya başlamışlardır. Kullanıcıların neredeyse tamamı, paylaşımların daha fazla insan tarafından takip edilmesini ister. Bu ise daha fazla takipçiye sahip olma isteğinin doğmasına neden olur. Bu yazımızda sizlere instagram takipçi arttırma teknikleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bu teknikler sayesinde kısa sürede takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

  1. Kaliteli İçerik

İçerik, internet ortamında her şeydir. Kaliteli bir içerik söz konusu ise diğer kullanıcıların dikkatini çeker ve bütün ilgiyi üzerinizde toplayabilirsiniz. Instagram için de durum bu şekildedir ve insanlar, kaliteli içerik üreten hesapları takip etmektedirler.

Kaliteli içerik ile anlatılmak istenen iki temel husus vardır. Bunların ilki içeriklerin insanların ilgi alanlarına hitap etmesi ve özgün olmasıdır. Diğeri ise içeriklerin görüntü ve çözünürlük kalitelerinin yeterli olmasıdır. Kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden bu paylaşımlara erişecekleri dikkate alındığında, içeriklerin mobil cihazlara göre ayarlanması son derece önemlidir.

  1. Hastag Kullanımı

Hastag kullanımı, sosyal medya platformlarında kullanıcıların bir konu ya da ürün hakkında araştırma yaparken başvurdukları en popüler yöntemdir. Bu yöntem sayesinde aranan hastag ile yapılan paylaşımlar bulunur. Bu ise sizi takip etmeyen kişilerin paylaşımlarınıza ulaşması anlamına gelir. Böylece yeni takipçilerinizi hastag kullanarak kazanabilirsiniz.

Hastag kullanımı sanıldığı kadar basit değildir. Öncelikle üretmiş olduğunuz içerik ile ilgili bir hastag kullanmanız gerekir. Seçtiğiniz hastag, insanlar tarafından çok aranmalıdır. Bir paylaşımda çok sayıda hastag kullanabilirsiniz, fakat bunu abartmamak gerek. Bir paylaşım için 4-5 hastag yeterlidir, daha fazlasının kullanılması durumda instagram tarafından spam olarak algılanabilir. Bu ise farklı sorunlara neden olur.

  1. Yorum Yapma

Takipçi ile yorum yapma arasında nasıl bir bağlantı var diye düşünebilirsiniz. Fakat takipçi sayısı çok olan hesapların paylaşımlarının altına yapacağınız yorumlar ile kendinizi daha fazla kullanıcıya tanıtabilir ve böylece takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Yorum yaparken abartmamak gerektiğini asla unutmayın.

  1. Karşılıklı Takip

Instagram kullanıcıları arasında popüler olarak geri takip ile takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yorumlara veya profilinize Geri Takip Yapılır tarzından bir cümle yazmak. Böylece diğer kullanıcılar sizi takip etmeye başlayacaktır. Siz de onları takip etmelisiniz, aksi takdirde sizi takip etmeyi bırakabilirler.

  1. Takipçi Satın Alma

Son dönemde sıkça karşılaşılan yöntemlerden birisi de takipçi satın almadır. Söz konusu işlem ile bot takipçiler satın alabilir ve takipçi sayınızı doğal olmayan yöntem ile arttırabilirsiniz. Fakat instagram tarafından bunların silinme riski olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

  1. Diğer Sosyal Medya Hesaplarından Reklam Yapma

Sahip olduğunuz diğer sosyal medya hesaplarından reklam yapabilir ve bu sayede instagram hesabınızın reklamını yapmış olabilirsiniz. Söz konusu durum ise size takipçi olarak geri dönecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here