Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagram Üzerinden Satış Yapmak İçin Gerekenler

Instagram Üzerinden Satış Yapmak İçin Gerekenler

Instagram kullanıcıların bir bölümü, buradaki potansiyeli ticaret için kullanır ve instagram üzerinden farklı ürünlerin satışını yaparak ciddi rakamlar kazanabilir. Söz konusu duruma instagram üzerinde zaman geçiren herkes şahit olmuştur. Normal paylaşımların dışında ürün satışı için de yapılan çok sayıda paylaşım söz konusudur. Bu imkandan siz de yararlanabilir ve instagram’daki potansiyeli kullanarak para kazanabilirsiniz. Fakat burada başarılı olabilmek için instagram üzerinden satış yapmak için gerekenler olduğunu bilmeli ve ciddi bir hazırlık yapmanız gerekmektedir.

Instagram Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?

Instagram üzerinden satış yapabilmek için işletme sahibi olmanıza gerek yoktur. İşletmeniz var ise daha az prosedürle uğraşır ve kısa sürede burada satış yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat işletme sahibi değilseniz dahi instagram üzerinden satış yapabilir ve buradan para kazanabilirsiniz.

Eğer işletmeniz yoksa yapmanız gereken ilk adım kargo anlaşması yapmak olmalıdır. Çünkü kargı anlaşması olmadan yapacağınız satışlarda karşı tarafından ciddi bir kargo ücreti ödemesi gerekir ki, bu da müşterilerinizin azalması anlamına gelir. Kargo anlaşması ile hem kargo ücretini düşürebilir, hem de kapıda ödeme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Söz konusu husus ile insanların güven sorunu da bir noktaya kadar aşılmış olur.

Kargo dışında halledilmesi gereken bir diğer husus ise fatura kesilmesidir. Eğer düzenli olarak satış yapacaksanız, mutlaka fatura kesmeli ve gelirinize göre verginizi ödemelisiniz. Aksi takdirde yasalarla ilgili bir takım sorunlar yaşamanız söz konusu olabilir. Bunun için bulunduğunuz yerdeki vergi dairesine giderek daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Eğer ev hanımı iseniz sizin için verilen teşviklerden yararlanabilir ve vergi yükünü hafifletebilirsiniz.

Yukarıdaki yasal prosedürleri ve kargo meselesini hallettikten sonra ürün seçimine geçebilirsiniz. Ürün seçimi yapmadan önce detaylı bir rakip analizi yapmalı ve rakiplerinizin hangi ürünleri sattığını incelemelisiniz. Bu husus son derece önemlidir ve kesinlikle dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde seçtiğiniz ürünün tutmama ve talep gelmeme gibi olumsuzluklar yaşaması söz konusu olabilir. Böyle sorunlar yaşamamak için rakiplerinizi inceleyin ve ürünlerinizi düşük maliyet ile temin etmeye çalışın.

Son aşamada ise instagram’ın özelliklerinin etkin olarak kullanılması gerekir ki, belki de en önemli nokta burasıdır. Takipçi sayınızı artırmanız, işletme hesabına geçiş yapmanız, reklam çıkmanız ve kampanyalar düzenlemeniz sayesinde kısa sürede adınızı duyurabilir ve ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here