Ana sayfa Para Kazanma Instagram Üzerinden Satış Yapmak İstiyorum

Instagram Üzerinden Satış Yapmak İstiyorum

Sosyal medya denildiği zaman ilk akla gelen seçeneklerden birisi de instagram’dır. Diğer sosyal medya uygulamalarından daha geç kurulmuş olmasına karşın instagram’ın kullanıcı sayısı birçoğunu geçmiş ve 1 milyar kişiye ulaşmıştır. Bu kadar yoğun bir sosyal medya platformunun potansiyelinden yararlanmak isteyen kişi sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Instagram da buna izin vermiş ve bu platform üzerinden satış yapılmaya başlanmıştır. Başlangıçta başarılı olunmayacağı düşünülmüş olsa da söz konusu yöntem kısa sürede başarılı olmuş ve insanlar instagram üzerinden satış yapmak istiyorum demeye başlamıştır. Buradan nasıl satış yapılacağı ve başarılı olunacağına dair detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram üzerinden satış yapmak son derece basit bir iştir. En basit ifade ile satacağınız ürüne dair detayları bir gönderi olarak paylaşmanız, instagram üzerinden satış yapmak olarak ifade edilebilir. Bahse konu işlemin yapılması için işletme sahibi olmanıza da gerek yoktur. Eğer başarılı olur ve buradan gelir etmeye başlarsanız, yasal prosedürleri kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Evet, yukarıda tarif edildiği şekilde satış yapmak mümkündür. Fakat bu konuda başarılı olabilmek için dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Bunları şu şekilde sıralamak yanlış olmaz.

İşletme hesabı oluşturma: İşletme hesabı oluşturmak için öncelikle sağ alt bölümde yer alan profil resmine tıklamanız, sonrasında ayarlara geçiş yapmanız gerekir. Bu aşamadan sonra ise hesaplar bölümüne gidilerek buradan İşletme Hesabı Seç demeniz yeterlidir. Sistem tarafından istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi unutmayın.

İşletme hesabının nasıl oluşturulacağı genel olarak yukarıda yer almaktadır. Peki, işletme hesabının avantajları nelerdir:

  • Satış sayfanızın kurumsal bir hava kazanmasını sağlar.
  • Sayfanıza ait trafiği takip edebilir ve istatistiki verilere ulaşabilirsiniz.
  • Reklam verebilir ve hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki avantajların direkt olarak satışlarınızı olumlu etkilediğini söylemek gerekir. Özellikle istatistiki verileri değerlendirerek, insanların neye ilgi gösterdiğini çok daha rahat bir şekilde anlarsınız. Bu bilgi ise paylaşımlarınızdan, ürün seçiminize kadar birçok faktörü etkiler.

Takipçi sayısını artırma: Takipçi sayınızın fazla olması, paylaşımlarınızın çok sayıda insan tarafından görülmesi demektir. Bundan dolayı takipçi kazanmak için geri takip de dahil olmak üzere farklı yöntemleri denemeniz gerekir. Ayrıca duruma göre takipçi satın almanız da son derece önemli olabilir. Takipçi sayınızın fazla olması sebebiyle diğer insanların size güvenmesi ve takip etmesi daha kolay olacaktır.

Rakip analizi: Sakın burada yapacağınız paylaşımlar sonrasında hemen siparişlerin geleceğini düşünmeyin. Unutmayın, dışarıda olan rekabet burada da aynı şekilde mevcuttur. Bundan dolayı rakiplerinizi yakından incelemeniz ve rakiplerinizin sattığı ürünleri analiz etmeniz gerekir. Bu analizde, ürünlerin fiyatları, türü ve gelen taleplere dikkat etmeniz, başarılı sonuçlar elde etmeniz adına önemlidir. Bu noktadan sonra ise kendi ürünlerinizi belirleyebilirsiniz.

Reklam ve kampanya: Eğer ilk defa satış yapacaksanız, mutlaka reklam ve kampanya imkanlarını kullanın. Mini bir kampanya yaparak ciddi bir tanıtım gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu işlem için bir çekiliş düzenleyebilir ve buna katılım için takip şartını koşabilirsiniz.

Kargo anlaşması ve ödeme yöntemleri: Size en iyi şartları sunan kargo şirketi ile anlaşma yaparak kargo maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bunun haricinde ise kargo şirketi ile anlaşarak kapıda ödeme seçeneğini müşterilerinize suna bilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme için de anlaşma yapmanız, size ciddi bir yarar sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here