Ana sayfa İş Fikirleri Instagramda Alışveriş Sitesi Açmak Nasıl?

Instagramda Alışveriş Sitesi Açmak Nasıl?

Instagramda alışveriş sitesi açmak; dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan ve 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan instagram üzerinden ürün satmak demektir. Bilindiği gibi instagram bir e-ticaret sitesi değildir ve buradan da normal bir satış sitesi açılması söz konusu değildir. Fakat istenmesi halinde buradaki profil sayfası işletme hesabına çevrilebilir ve oluşturulan satış sayfası üzerinden ticaret yapılabilir. Peki, instagram’da nasıl alışveriş sitesi açılır?

Instagram’da Nasıl Alışveriş Sitesi Açılır?

Instagram kullanmak isteyenler ilk olarak bu platformun mobil uygulamasını indirir, daha sonra ise söz konusu uygulamadan bir hesap oluşturarak sisteme giriş yapar. Oluşturulan hesapta yapılan bir takım düzenlemeler ile diğer insanlar ile etkileşime geçilebilir. Bu aşamadan sonra açılan sayfanın satış sayfasına ya da farklı bir ifade ile alışveriş sitesine dönmesini istiyorsanız, sayfanızı işletme hesabına çevirmeniz gerekir. Bunun için de ilk olarak bir Facebook sayfası açmanız ya da mevcut sayfanızı bu iş için kullanmanız gerekir. Daha sonra aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  • İlk olarak ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Buradaki seçenekler arasında bulunan hesaplar bölümüne gelin.
  • Hesap seçeneklerinden İşletme Hesabına Geç butonuna basın.
  • Sistem tarafından istenen Facebook sayfası ve diğer bilgileri eksiksiz olarak girin.
  • İşleme onay verin.

Yukarıdaki adımların sonucunda işletme sayfanızı oluşturmuş olacaksınız. Bu sayede satış sayfanız daha kurumsal görünecektir. Ayrıca sistem tarafından tutulan istatistiklere ulaşmanız da mümkün olur. Dolayısıyla da son derece önemli bir işlem olduğunun bilinmesi gerekir.

İşletme hesabının bir diğer avantajı ise buradan reklam verebilmenizdir. Kendi bütçenize göre çıkacağınız reklamlar, sayfanızın tanıtımında çok önemli bir yer oynayacak ve sizin müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır. Hedef kitle belirlemesi yaparken satmış olduğunuz ürünlerin kimlere hitap ettiğini dikkate alarak hareket edin. Böylece reklam için ödediğiniz rakamı daha etkili kullanmış olursunuz.

Instagramda alışveriş sitesi açmak genel hatları ile bu şekildedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise açtığınız sayfanın adının çok uzun olmaması ve akılda kalıcı olmasıdır. Bu sayede insanlar sayfanızı hatırlayacak ve diğer insanlara tavsiye edecektir. Bu ise sizin için ekstra müşteri anlamına gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here