Ana sayfa Para Kazanma Instagramda Elişi Yapıp Satmak

Instagramda Elişi Yapıp Satmak

Instagram’da elişi yapıp satmak, gün boyu evde kalmak zorunda olmasına rağmen, zamanlarının önemli bir kısmı boş olan kişilerin el becerileri ile para kazanması anlamına gelir. Bilindiği gibi instagram, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisidir. Bu platformun üyeleri arasındaki etkileşim çok fazladır ve buna bağlı olarak gerek işletmeler, gerekse de bireysel girişimciler tarafından burada farklı ürünler satılmakta ve hizmet tanıtımları yapılmaktadır. Siz de evde yapmış olduğunuz elişlerini burada satabilir ve ciddi bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Instagramda elişi yapıp satmak hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Elişi Satılır?

Instagram’da satış yapmanın bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalara dikkat ettiğinizde, potansiyel müşterilerinize ulaşma noktasında herhangi bir zorluk çekmezsiniz. Fakat bunları dikkate almadığınızda, yapılacak olan satışın beklentilerinizi tam olarak karşılayacağını söylemek son derece zor olacaktır.

Bu platform üzerinde satış yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, ürün seçimidir. Burada satış yapan çok sayıda işletme vardır ve bunlar ile rekabet edebilmek ve müşterileri kendinize doğru çekebilmek adına ürün seçimini özenli bir şekilde yapmanız gerekir. Dolayısıyla da elişi olarak yapacağınız ürünleri iyi belirlemeniz gerekir.

Elişi noktasında becerinizin olması, size çok ciddi bir avantaj sağlar. Çünkü bu yetenek sayesinde tamamen özgün modeller oluşturabilir ve buradan kar elde edebilirsiniz. Özgün ürünlerinizin olması, rekabet edeceğiniz işletme ya da kişi sayısının ciddi şekilde düşmesi anlamına gelir. İnsanların zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap eden ürünler ile burada başarılı olmak, sandığınızdan daha kolaydır.

Instagram’da Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burada satış yaparken dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Bunları maddeler halinde sıralayacak olursak, aşağıdaki gibi bir liste ortaya çıkacaktır.

  • Instagram hesabınızdaki takipçi sayısı fazla olmalıdır. Böylece yapmış olduğunuz ürün paylaşımlarını gören kişi sayısı da fazla olur. Takipçi sayısının müşterilere güven veren bir unsur olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Eğer takipçi sayınız fazla olmaz ise olası müşterileriniz size güvenmeyebilir ve dolandırıcı olduğunuzu düşünebilir.
  • Paylaşım yaparken mutlaka hastag kullanın. Fakat kullanmış olduğunun hastaglerin sayısı sınırlı olmalı ve bunu abartmamanız gerekir. Yani bir paylaşım için 5-6 hastag yeterli olur. Kullanılan etiketlerin konu ile ilgili ve insanlar tarafından fazla aranması da önemli diğer detaylardır.
  • Hesabınızı işletme hesabına çevirin ve böylece sayfanıza dair ayrıntılara erişim sağlayın. Burada yer alan istatistiki bilgiler, insanların hangi konulara yönelimi olduğunu net bir şekilde ortaya koyacaktır.
  • Küçük kampanyalar yapın. Takipçi, beğeni ve tavsiye şartını sağlayan kişiler arasında çekiliş düzenleyin ve bir ürün hediye edin. Bu çekiliş için katılım süresini 5 gün ya da 1 hafta ile sınırlamanız yararlı olur.
  • Sattığınız ürünleri göndermek için kargo anlaşması yapın.
  • Eğer sürekli satış yapacaksanız, vergi ve diğer yasal prosedürleri halledin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here