Ana sayfa Para Kazanma Instagramda İkinci El Satış Nasıl Yapılır?

Instagramda İkinci El Satış Nasıl Yapılır?

Instagram’da satış yapmak artık son derece normal bir olay olarak görülmeye başlandı. Bunun için özel reklam verenler ve çekim yapanlar dahi var. Fakat satılan ürünlerin önemli bir bölümünün sıfır, yani yeni ürünlerden oluştuğunu söylemek gerekir. Peki, instagram ikinci el satış nasıl yapılır ya da yapılabilir mi? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okumanız yeterlidir.

Instagramda Nasıl İkinci El Eşya Satışı Yapılır?

Instagram yapılan satışlarda başarılı olmak için gerçek hayatta geçerli olan ticaret kurallarına uymak yeterlidir. Söz konusu kuralların başında ise kalite gelir. Benzer durum ikinci el eşya satışında da geçerlidir. Fakat satışın internet üzerinden yapılıyor olması, farklı bir hususu daha gündeme getirir: Güven. Evet, ister internet üzerinden isterse de yüz yüze yapılan satış olsun, ikinci el eşya söz konusu ise güven çok önemlidir. Bundan dolayı instagram hesabınızın güvenilir olduğu, yalan söylemediği, insanları aldatmadığı veya dolandırmadığı herkes tarafından bilinmelidir.

Takipçi sayınızın fazla olması, diğer kullanıcıların size güvenmesi için çok önemli bir detaydır. Bunun haricinde sayfanızın kurumsal bir havaya sahip olması için işletme hesabına geçiş yapabilirsiniz. Bu ve benzer detaylar ile potansiyel müşterilerinize güven verirseniz, ikinci el eşya satışında zorlanmazsınız.

İkinci el bir eşya ile ilgili paylaşım yaparken, sıfır eşyalardan daha özenli davranmanız gerekir. Ürüne ait detaylı fotoğraflar ve gerekli olması durumunda video dahi paylaşımlara eklenmelidir. Böylece insanların ürüne ilişkin akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaz.

Bu noktaya kadar anlatılan hususların tamamı ürüne dair duyulacak şüphenin ortadan kaldırılmasına yönelikti. Söz konusu durumun haricinde dikkat edilmesi gerekenler ise yapılan paylaşımların çok sayıda insana ulaşmasıdır. Bunun için takipçi sayınızın fazla olması çok önemlidir. İkinci el satışına başlamadan önce geri takip yöntemi ile takipçi kasabilirsiniz. Ayrıca satış sayfanızın tanıtımı için tanınmış kişilere hediyeler gönderebilir ya da onların paylaşımlarının altına yorum yapabilirsiniz. Kendinizi düzenleyeceği çekişiler de ürünlerinizin daha fazla insan tarafından görülmesini sağlaması açısından son derece önemlidir. Bu ve benzer detaylara dikkat ettiğinizde, ikinci el ürün satışından beklediğiniz başarıyı elde etmeniz söz konusu olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here