Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagramda Kredi Kartı ile Satış

Instagramda Kredi Kartı ile Satış

Instagram üzerinden yapılan satışlarda genellikle kapıda ödeme ve EFT seçenekleri kullanılır. Bu platformun bir e-ticaret sitesi olmaması sebebiyle insanlar kredi kartı ile ödeme yapamayacaklarını düşünür. Özellikle bireysel satıcılarda bu düşüncededir ve bundan dolayı müşterilerine kredi kartı ile ödeme seçeneği sunmazlar. Fakat bir takım yöntemler kullanılarak instagramda kredi kartı ile satış yapmak mümkün hale gelir. Yazımızın devamında buna ilişkin detayları bulabilirsiniz.

Instagram Üzerinden Kredi Kartı ile Satış Yapmak

E-ticaret sitelerinin günümüzde önemli bir yere gelmesi ve insanların bu sitelerden alışveriş yapması, farklı sistemlerin gelişmesine neden olmuştur. Büyük sitelerin haricinde özellikle küçük ölçekli sitelerin bulunmasının söz konusu sistemlerin çıkış noktası olduğu söylenebilir. Kredi kartı ile ödeme almak da bu sistemlerden birisidir ve satıcılara önemli avantajlar sağlar.

Instagram her ne kadar bir e-ticaret sitesi olmasa da bu sistemlerin instagram üzerinde de benzer şekilde kullanılabileceğini söylemek yanlış olmaz. Pazaryerleri olarak adlandırılan bir takım uygulamalar ile instagramda kredi kartı ile satış yapabilirsiniz. Bu sistemde ürününüzün bilgilerini sisteme girerek kredi kartı ödeme linki oluşturur ve bu linki müşterinize göndererek ödeme yapmasını istersiniz. Bu ödemeden anında haberiniz olur ve ödemenin gerçekleştiğini görünce de ürünü kargoya verirsiniz. Bahse konu yöntemden yararlanmak için farklı oranlarda komisyon ödemeniz söz konusudur. Bu komisyon oranı ve diğer şartları değerlendirerek kendiniz için en uygun olan sistemi kullanabilirsiniz.

Instagram’da Kredi Kartı ile Satış Yapmanın Avantajı

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde insanların önemli bir kısmı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmektedir. Bunun nedeni, kredi kartlarının ay sonunda ödenmesi ve kişilerin parası olmasa dahi bunlarla alışveriş yapabilmesidir. Instagram üzerinde satış yaparken müşterilerinize kredi kartı seçeneğini sunmazsanız, müşteri kaybetmeniz söz konusu olabilir. Fakat bunun tam tersi durumda ise yani kredi kartı ile ödeme seçeneği sunduğunuzda, müşteri kitlenizin arttığını göreceksiniz. Farklı satıcılarda kredi kartı olmadığı için size gelen yeni müşteriler dahi söz konusu olacaktır.

Kredi kartı ile ödeme sistemi oluştururken, birden fazla karta uygun hale getirmeniz gerekir. Bazı sistemlerin tek bir kart ile sınırlı kalması gibi durumlar söz konusu olabilir. Müşterilerin kartlarına uygun ödeme yönteminin olmaması, ciddi bir sorun oluşturacaktır.

Kredi kartının dışında havale, EFT ve kapıda ödeme gibi seçenekleri de müşterilerinize sunun. İnsanlar, istedikleri yöntem ile ödeme yaptıklarında kendilerini daha rahat hissetmektedir. Bu ise size müşteri olarak geri dönecek ve ciddi rakamlar kazanmanıza neden olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here