Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagramda Satış Sayfası Açma İşlemi

Instagramda Satış Sayfası Açma İşlemi

Instagram’da satış yapabilmek için ciddi bir hazırlık yapılması gerekir. Bu hazırlıkların başında hiç şüphesiz satış sayfası açmak gelir. Instagram’da satış sayfası açma işlemi son derece kolaydır, fakat bu işlem ciddiye alınmalı ve özenli bir şekilde sayfa açılmalıdır. Bilindiği gibi instagram üzerinden satış yapan kişi veya işletme sayısı son derece fazladır ve burada ciddi bir rekabet söz konusudur. Bundan dolayı da açılan sayfanın insanların beklentilerine uygun olması, onlara güven vermesi ve ürünlerin özelliklerini tam olarak yansıtabilmesi gerekir. Aksi takdirde bu girişimin ciddi bir hayal kırıklığı ile sonuçlanacağını söylemek yanlış olmaz.

Instagram Satış Sayfası Nasıl Açılır?

Instagram üzerinden yoğun bir şekilde ticaret yapılması, burada ufak bir düzenlemeye gidilmesine neden olmuştur. Söz konusu husus neticesinde işletme sayfası olarak da bilinen kurumsal hesap geliştirilmiştir. Satış sayfası ile ifade edilmek istenen aslında işletme hesabıdır. İşletme hesabı açabilmek için öncelikle bir Facebook hesabınız olması gerektiğini unutmayın. Bu zorunluluk sizin için anlamsız gelebilir. Fakat yakın tarihte Facebook, instagram’ı satın almış ve iki dev sosyal medya platformu ortak bir merkezden yönetilmeye başlamıştır. Bu durum, işletme hesabı için Facebook hesabı bulunma zorunluluğunu daha anlamlı hale getirir. Eğer Facebook hesabınız var ise aşağıdaki adımları izleyerek instagram satış sayfası açabilirsiniz:

  • Instagram uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden indirin.
  • Burada mail adresiniz veya telefon numaranızı kullanarak bir hesap oluşturun.
  • Sağ alt köşede bulunan profil resmi ikonuna basın ve daha sonra sağ üst köşedeki butondan ayarlara geçiş yapın.
  • Ayarlar bölümünden hesaplara gidin ve buradan İşletme Profiline Geç sekmesine tıklayın.
  • Sizden istenen Facebook adresini ilgili bölüme girin ve işlemi tamamlayın.

Yukarıdaki adımların sonunda işletme hesabını açmış olacaksınız. Bu noktadan sonra gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Öncelikle işletme hesabınızın adının akılda kalıcı ve kısa bir isim olmasına özen gösterin. Bu, size tahmin ettiğinizden daha fazla yarar sağlayacaktır. Bunun haricinde ise satış sayfanızın içerisinin kaliteli içeriklerle doldurulması gerektiğini asla unutmayın. Aksi takdirde kurumsal bir havayı müşterilerinize aktaramazsınız ve bu da sizin için kayıp anlamına gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here