Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagramda Satış Yapmak İçin Takipçi Nasıl Kazanılır?

Instagramda Satış Yapmak İçin Takipçi Nasıl Kazanılır?

Satış yaparken başarılı olmanın en önemli şartlarından birisi, ürünlerin daha fazla insan tarafından görülmesinin sağlanmasıdır. Bunun için ana caddede olan mağaza ve dükkanlar daha fazla iş yapar. Benzer durum instagram için de geçerlidir. Eğer paylaşımlarınızı gören kişi sayısı fazla ise satışlarınız da benzer şekilde fazladır. Fakat paylaşımlarınızı gören kişi sayısı az ise burada satış yapmanız oldukça zor olacaktır. Bundan dolayı satış yapmaya başlamadan önce takipçi kazanmanız gerekir. Instagramda satış yapmak için takipçi nasıl kazanılır sorusunun cevabına ilişkin detaylar, yazımızın devamında yer almaktadır.

Instagram’da Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Instagram’da takipçi sayısını artırmak için farklı taktikler olduğundan söz edilebilir. Bu taktiklere geçmeden önce sizin bir satış hesabı olduğunuz ve bireysel hesaplardan farklı davranmanız gerektiğinin farkında olmanız çok önemlidir. Hesabınızın bir ağırlığı olmalıdır ve kurumsal hesap havanız kesinlikle zarar görmemelidir.

  • Geri Takip

Instagram’da dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunda takipçi sayısını artırmak için yapılan ilk taktik, geri takiptir. Sizi takip eden kişileri takip etmeniz ya da geri takip yapacağını belirten hesapları takip etmeniz, bir süre sonra takipçi sayınızı artıracaktır. Bu yöntem ile kurumsal kimliğiniz de zarar görmeyecektir. Fakat bu yöntemi çok fazla abartmamanız gerekir.

  • Takipçi Satın Alma

Takipçi sayısının artması için kullanılan yöntemlerden birisi de takipçi satın almaktır. Güvenilir yerlerde takipçi satın alabilirsiniz. Alacağınız takipçilerin Türk ve gerçek kişi olması önemlidir. Bunun haricinde takipçi satın alarak takipçi sayısını artırmanız, diğer kullanıcıların hesabınızı takip etmelerine neden olabilir.

  • Kaliteli İçerik

Instagram sayfanızdan yapmış olduğunuz ürün paylaşımları, sosyal mesajlar ve diğer konulara ait paylaşımların kaliteli olması, diğer kullanıcıların herhangi bir işleme gerek kalmadan sizi takip etmesine neden olur. Bahse konu durum sebebiyle bir süre sonra takipçi sayınızda ciddi bir yükselme meydana gelecektir.

  • Reklam Verme

Instagram üzerinden reklam vererek sayfanızı tanıtabilir ve böylece diğer insanların sizde haberi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum, takipçi sayınızın bir süre sonra artmasına neden olacaktır.

  • Kampanya Yapma

Instagram üzerinden sattığınız ürünler ile ilgili bir çekiliş düzenleyerek takipçi sayınızı kısa sürede artırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek işlem, sayfanızdan bir duyuru yapmak olacaktır. Bu duyuruda sizi takip eden ve arkadaşlarına öneren kişiler arasında bir çekiliş yapacağınızı, kazanan kişiye hediye olarak sattığınız üründen göndereceğinizi ve çekilişin bir hafta ya da 10 gün sonra çekileceğini belirtmeniz yeterli olacaktır. Böylece çekiliş sürecinde tahmin etmediğiniz kadar fazla hesap sizi takip etmeye başlayacaktır.

Yukarıda yer alan taktikler ile takipçi sayınızı artırmaya başladığınızda, zaman zaman bazı takipçilerin takibi bıraktığını görebilirsiniz. Bu, son derece normal bir durumdur. Burada bilmeniz gereken, söz konusu taktikler ile takipçi sayınızın sürekli artacağıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here