Ana sayfa İş Fikirleri Instagramda Satışları Arttırmak İçin Öneriler

Instagramda Satışları Arttırmak İçin Öneriler

İşletmeler arasındaki rekabet, her geçen gün farklı bir alana yayılıyor. Söz konusu alanlardan birisi ise son dönemlerin trend sosyal medya uygulaması olan instagram’dır. Instagram’da meydana gelen bu rekabette öne geçmek ve rakiplerinizi geride bırakmak için dikkat etmeniz gereken basit kurallar ve püf noktalar vardır. Bunlar sayesinde satışlarınızı ciddi şekilde artırabilir ve karınızı her geçen gün biraz daha artırabilirsiniz. Instagramda satışları arttırmak için öneriler, yazımızın devamında yer almaktadır.

Instagram Üzerinden Yapılan Satışlar Nasıl Artırılır?

Bu konu için verilen farklı öneriler vardır ve bunların sayısı her geçen gün biraz daha artar. Fakat bu noktada insanların beklentilerine tam olarak cevap veren farklı seçenekler olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bazıları ve bunlara dair açıklamalar şu şekildedir:

  1. Takipçi Sayısı

Satışlar için verilen ilanları ne kadar fazla insan görürse, o kadar fazla satış yapma olasılığı ortaya çıkar. Bundan dolayı kullanılan hesabın takipçi sayısının artırılması son derece önemlidir. Bunun için takipçi satın alınabileceği gibi, satışlardan önce takipçi kasılabilir. Karşılıklı takip ile istediğiniz sayıya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Takipçi sayınızın fazla olması, insanların hesaba güvenmesine neden olacaktır. Bu yönüyle de satışlarınıza olumlu etkisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  1. İşletme Hesabı

Instagram ya da farklı bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapma eğiliminde olan insanların ilk olarak kurumsal ve ciddi bir işletme görme istekleri vardır. Instagram’da bulunan satış sayfanızı işletme hesabı üzerine kurarsanız, kurumsal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun haricinde işletme hesabı sayesinde sayfanızı ziyaret eden kişilere ilişkin ayrıntılı istatistiklere ulaşmanız mümkündür. Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde işletme hesabının en önemli püf noktalardan birisi olduğu söylenebilir.

  1. Reklam ve Kampanya

Burada ya da farklı bir platformda satışların artırılmasını sağlamak için başvurulan yöntemlerden birisi reklamdır. Reklam için bütçe ayıramam diye düşünmeyin. Instagram üzerinden verilen reklamlara çok düşük bütçelerle başlayabilir ve buradan gelecek dönüşlere göre reklamlarınıza devam edebilirsiniz. Bunun haricindeki bir diğer alternatif tanıtım yöntemi ise kampanyalardır. Satmış olduğunuz ürünlerden birisi için basit bir çekiliş düzenleyebilirsiniz. Örneğin bir haftayla sınırlı olmak şartı ile sizi arkadaşlarına öneren ve takip eden kişilerden birisine ufak bir hediye verebilirsiniz. Böylece hem satışlarınız artar, hem tanıtım yapmış olursunuz, hem de takipçi kazanırsınız.

  1. Rakip Analizi

Satışları artırmak için rakiplerinizin sattığı ürünleri, bunların fiyat aralığını ve rakiplerinizin izlediği stratejileri öğrenmeniz çok önemli bir detaydır. Bahse konu detay sayesinde onların tecrübelerini ücretsiz olarak satın almış olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here