Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagramda Satışta Kargo Nasıl Yapılır?

Instagramda Satışta Kargo Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden satış yapmanın giderek popüler hale gelmesi ve buradan satış yapanların ciddi rakamlar kazanması, insanları bu alana yönlendirmektedir. Siz de instagram üzerinden istediğiniz ürünleri satabilir ve ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Peki, satışını yaptığınız ürünü nasıl göndereceksiniz? Instagram’da satışta kargo nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Satışında Kargo Nasıl Yapılır?

Instagram satışındaki en önemli hususlardan birisi de kargodur. Satışını yapmış olduğunuz ürünün kargo ile gönderilmesi sırasındaki detaylar, müşterileriniz için çok önemlidir. Eğer bu detayları müşterileriniz beklentilerine uygun hale getiremezseniz, müşteri kaybına uğrayacağınızı bilmeniz gerekir.

İnternet üzerinden alışveriş yapan insanlar, ürünler için ödeme yaparken zorlanmazlar, fakat kargo için ödeme yapma konusunda biraz isteksizdir. Bundan dolayı da genellikle ücretsiz kargo seçeneğine yönelirler. Bu durum instagram için de geçerlidir. Kargoyu ücretsiz olarak göndermek için ürün fiyatına eklemeniz güzel bir seçenek gibi gözükebilir. Fakat böyle olunca rakiplerinizden daha yüksek rakama ürün sattığınız algısının çıkacağını unutmayın. Dolayısıyla ilk olarak bir kargo şirketi ile anlaşma yapmanız gerekir.

Kargo şirketleri ile yapacağınız anlaşma sayesinde, kargo için sıradan insanlar gibi yüksek rakamlar değil, daha uygun rakamlar ödemeniz söz konusu olacaktır. Özellikle bazı kargo şirketlerinin ön ödeme sistemlerinde %50-%60 oranında indirimli olarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bahse konu durum ve benzerlerini araştırdıktan sonra kargo şirketinin kalitesini de dikkate alarak bir kargo şirketi ile anlaşma yapın. Bu tür anlaşmalarda şirketler evinize kadar gelerek kargoları teslim almakta ve siz de kargo bayisine giderek zaman kaybetmekten kurtulmaktasınız. Bu tür detaylara da önem verin.

Satmış olduğunu ürünü kargoya verirken dikkatli bir şekilde paketlemelisiniz. Kıyafet ve bu türden ürünlerin kargoda zarar görme ihtimali düşüktür, fakat kırılabilir mutfak eşyaları ve benzer ürünlerin kargoda zarar görme ihtimali vardır. Bundan dolayı ürünleri paketlerken dikkatli ve özenli hareket etmeniz gerekir. Aksi durumda zarar görmüş ürünler müşterilerinize ulaşacaktır ki, bu da ciddi bir sorundur. 

Kargo konusu genel hatları ile bu şekildedir. Satışlarınız arttıkça bu alanda daha büyük kargo anlaşmaları yapabilir ve kargo maliyetlerinizi daha da düşürebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here