Ana sayfa İş Fikirleri Instagramdan Ayakkabı Satmak

Instagramdan Ayakkabı Satmak

Instagram üzerinden satış yapmak veya ürün almak, günümüzde sıradan bir işlem haline gelmiştir. Bu yönüyle instagram’ın bir yönüyle hızla e-ticaret sitesine dönüştüğü söylenebilir. Bahse konu durum, yeni girişimcilerin de bu alana girmek istemesine neden olmaktadır. Söz konusu alanda satış yapmak için ilk olarak ürün belirlemek gerekir ki, insanlar farklı alternatifleri değerlendirmektedir. Bu alternatifler arasında ayakkabı da vardır ve insanların ayakkabılara olan ihtiyacı dikkate alındığında iyi bir seçim olarak gözüktüğü söylenebilir. Instagram’dan ayakkabı satmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlara ilişkin detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Instagram’da Ayakkabı Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram üzerinden satış yaparken dikkat edilmesi gereken hususların tamamı, ayakkabı satışında da geçerlidir. Genel hususlara değinmeden önce ayakkabı ile ilgili bilinmesi gereken noktalardan bahsedilmesi daha doğru olacaktır. Öncelikle ayakkabıların fotoğraflarının doğru olarak paylaşılması gerekir. Çünkü insanlar seçim yaparken renkler ve modele fazlasıyla önem verirler. Bu noktada yanlış bir fotoğraf, iadeye neden olacaktır. Bu durum ise sizin için maddi kayıp anlamına gelir.

Ayakkabı modellerinin tanıtılması için video dahi çekilebilir. Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise ayakkabıların numarasıdır. Bilindiği gibi her markanın kendine has bir kalıbı vardır ve bu durum ayakkabı numaralarında zaman zaman ufak bir kargaşaya neden olabilir. Örnek vermek gerekirse normalde 37 numara giyen bir kadın, farklı bir markanın kalıp farklılığından dolayı 38 numaralı modeli seçmek zorunda kalabilir. Bu durum, internet üzerinden yapılan satışlarda iade oranını oldukça yükselten bir durumdur ve satıcılar için son derece olumsuz bir durumdur. Bundan dolayı ayakkabı numaralarının ürün açıklamasında detaylandırılması faydalı olacaktır.

Instagram’da Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da satış yaparken dikkat edilmesi gereken temel husus, müşterilere ulaşmaktır. Bunun için işletme hesabına geçiş yapılmalı, kurumsal bir havaya bürünmeli ve sayfadaki paylaşımların da buna uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Instagram takipçi sayısının da son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. Çünkü takipçi sayısı ne kadar fazla ise yapılan paylaşımların ulaştığı insan sayısı da o kadar fazladır. Bunu daha da artırmak için hastag kullanımı tercih edilebilir, reklam çıkılabilir ya da kampanya yapılabilir. Böylece instagram üzerinden yapılan satış miktarı artış gösterecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here