Ana sayfa Instagram Teknik Destek Instagramdan Satış Yapmak İçin Gerekenler

Instagramdan Satış Yapmak İçin Gerekenler

Sosyal medya uygulamalarının artık hayatın bir gerçeği olduğunu kabul etmek gerekir. Bu platformları sıradan bir internet sitesi olarak görmek yanlış olacaktır. Çünkü burada çok ciddi bir kullanıcı etkileşimi vardır ve bu durum, söz konusu platformların farklı amaçlar için kullanılmasını mümkün hale getirir. Bu platformlardan birisi de instagram olup, buradaki kullanıcı etkileşimi diğerlerine göre çok daha fazladır. Bundan dolayı instagram üzerinden ticaret dahi yapılmaktadır. Instagram’dan satış yapmak için gerekenlere dikkat edildiğinde, kısa sürede başarı elde etmek mümkündür. Yazımızın devamında dikkat edilmesi gerekenler alt başlıklar halinde yer almaktadır.

Güçlü Bir Instagram Hesabı (İşletme Hesabı)

Instagram’da satış yaparken başarılı olabilmenin ilk şartlarından birisinin güçlü bir hesaba sahip olmak olduğu söylenebilir. Çünkü e-ticaret yaparken başarılması gereken, müşterilere internet üzerinden ulaşmaktır. Güçlü instagram hesaplarının bu konuda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Bunun için satış yapmadan önce biraz takipçi kasabilir ya da takipçisi fazla olan bir hesabı satın alabilirsiniz. Böylece güçlü bir hesaba sahip olmuş olacaksınız.

Instagram hesaplarının kurumsal hesaba çevrilmesi de son derece önemlidir. Hesap ayarları bölümünde işletme hesabına geç sekmesi kullanılarak, hesabınızı işletme hesabına çevirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra paylaşımlarınızı herkese açmanız ve paylaşımları yorumlara kapatmamanız son derece önemlidir. Sizin için önemli olanın kullanıcı etkileşimi olduğunu asla unutmayın ve buna göre hareket edin.

Doğru Ürün Seçimi

Instagram üzerinden hangi ürünü sattığınızda bir diğer önemli husustur. Bu noktada kesinlikle ezbere gitmeyin ve burada satış yapan hesapları inceleyin. Ne tür ürünler satıyorlar, hangilerine daha fazla talep geliyor, ürünlerin fiyat aralığı nedir, hangi ödeme yöntemlerini sunuyorlar ve benzeri detaylarla ilgili geniş kapsamlı bir araştırma yapmanız çok önemlidir. Seçmiş olduğunuz ürünün kargo masrafının düşük olması ve kargoda zarar görme olasılığının olmaması, dikkat etmeniz gereken diğer hususlardır.

Yasal Prosedürler

Eğer bir işletmeniz varsa herhangi bir işlem yapmadan buradan satış yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat ürünlerle birlikte fatura göndermeyi unutmayın. Ayrıca ürün satışında iade koşulları hakkında bilgi verin ve genel prosedür hakkında müşterilerinizi bilgilendirin.

Eğer bir işletmeniz yoksa ve sürekli olarak buradan satış yapmayı planlıyorsanız, vergi dairesi ile görüşerek yasal prosedürleri halledin. Bu aşamadan sonra sorunsuz bir şekilde intagramdan satış yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here