Ana sayfa Instagram Teknik Destek İyzico ile Instagram Satış Nasıl Yapılır?

İyzico ile Instagram Satış Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden satış yapmak isteyenler için ödemelerin nasıl alınacağı konusu oldukça önemli bir sorun olarak görülmektedir. Nihayetinde instagram bir e-ticaret sitesi değildir ve ödemeler için müşteri ile direkt olarak iletişime geçilmesi gerekir. Bu durum farklı sorunlara neden olabilir. Bu sorunun aşılması için farklı yol ve tekniklerden bahsedilebilir. Bu yöntemlerden birisi de İyzico olup, sağladığı avantajlar ile her geçen daha fazla tercih edilmektedir. Bu yazımızda İyzico ile instagram satış nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

İyzico ile Instagram Satışı

Instagram’dan yapılan satışta ödemelerin alınması için kredi kartı direkt olarak kullanılamaz. Bunun nedeni, yukarıda da belirtildiği gibi söz konusu platformun bir e-ticaret sitesi değil, bir sosyal medya platformu olmasıdır. Bu durum müşterilerin ödeme yöntemleri konusunda ciddi sıkıntı yaşamasına neden olur. Bilindiği gibi ülkemizdeki tüketicilerin önemli bir kısmı harcamalarını kredi kartı ile yapmakta ve bunların ödemesini daha sonra gerçekleştirmektedir. Kredi kartlarının nakit paraya ihtiyaç duyulmadan dahi kullanılması ve taksit gibi farklı avantajlar sağlaması, bu durumun temel nedenleri arasındadır. İyzico tarafından geliştirilen İyzilink sayesinde instagram satıcıları ödemeleri kredi kartı da dahil olmak üzere farklı yollar ile alabilir.

İyzilink, adından da anlaşılacağı gibi bir linktir. Söz konusu linki satıcılar ürün bilgilerini ve ürün resimlerini kullanarak oluşturabilir. Bu işlem sırasında ürünlerin fiyatları da ilgili bölümlere girilir. Böylece sistem tarafından bir ödeme linki oluşturulur. Satıcılar bu linki kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen müşterilerine gönderirler ve müşterileri de link üzerinden giriş yaparak ödemeyi kredi kartı ile yapar. Son derece güvenli olan bu sistem sadece instagram satışlarında değil, normal satışlarda ve farklı sosyal medya platformlarında dahi kullanılabilir.

İyzilink tarafından sağlanan bu avantajlar satıcılar için ciddi bir kolaylık sağlar ve müşteri kitlesinin artmasında önemli rol oynar. Fakat bahse konu yöntem için satıcıların komisyon ödemesi gerekir. Düşük seviye kabul edilecek bir oran söz konusudur ve satıcılar bu oranı ödedikleri sürece, bahse konu imkanlardan yararlanabilir. Burada bahsedilen yöntem ile yurtdışından ödeme almak veya taksit yapmak gibi farklı imkanlar da söz konusudur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here